فیلترکیسه ای POCKET FILTER))

انواع فیلتر کیسه ای هواساز توسط شرکت فیلتر گسترآذر تولید و عرضه میگردند . فیلترهای کیسه ای با نام های مختلفی از جمله فیلتر پاکتی ، فیلتر چند کیسه ای ، فیلتر خورجینی ، فیلتر پارچه ای و بگ فیلتر شناخته می شوند. این فیلتر ها برای ذراتی با قطر حدود یک میکرون و بالاتر به کار می رود، بستر یا مدیای فیلترکیسه ای از جنس پلی استر با ضخامت و فشردگیهای متفاوت و چندلایه میباشد که هنگام ساخت فیلتر توسط تونل تست بر اساس استاندارد اشری 76/52 مورد آزمایش قرار میگیرد . فریم یا قاب فیلتر پاکتی از جنس ورق گالوانیزه و یا آلومینیوم و یا پلی یورتان تزریقی می باشد که بنا به درخواست مشتری تعیین میگردد و تقسیم بندی کیسه های فیلتر به گونه ای است که در یک قاب 595*595 میلیمتر میتوان تعداد شش ، هشت ، ده و یا دوازده کیسه با عمق های مختلف جای داد و همچنین بنا بر سفارش و ابعاد محل نصب در هواساز ابعاد قاب نیز قابل تغییر و سفارشی سازی می باشد .

کاربرد فیلترکیسه ای اغلب در هواساز و هوارسان های مجتمع های مسکونی و تجاری ، هتل ها ، کارخانجات صنعتی وتولیدی و همچنین هواي ورودي توربين ها و کمپرسورها ميباشد. از این نوع فیلتر ها بعنوان پیش فیلتر قبل از فیلترهپا و اولپا در اتاق عمل بیمارستان ها،کلین روم (اتاق تمیز) شرکت های داروسازی وتجهیزات پزشکی وآزمایشگاه ها و لابراتوار ها ، اتاق سرور و مراکز استخراج بیت کوین نیز استفاده میگردد.

فیلتر کیسه ای هواساز جهت سهولت در شناخت و استفاده بصورت رنگ بندی شده تولید و عرضه میگردند به این صورت که کلاس F5سفید رنگ – کلاس F6 سبزرنگ – کلاس F7 صورتی رنگ – کلاس F8 زرد رنگ ودر نهایت فیلتر کلاس F9 سفید رنگ می باشد.

مشخصات فنی:

افت فشار اولیه فیلترهای کیسه ای بطور میانگین برای ابعاد 60*60 با عمق کیسه 60 سانت درجریان هوای 3400 متر مکعب در ساعت

با راندمان 30-40 درصد برابر45 پاسکال

راندمان 45-50 درصد 60پاسکال،

راندمان 55-60 درصد 65 پاسکال،

راندمان 80-85 درصد120 پاسکال

راندمان 90-95 درصد 140پاسکال اندازه گیری شده است.

افت فشار نهایی فیلتر های کیسه ای با توجه به راندمان آنها 250 تا 300پاسکال می باشد .

با توجه به اینکه بستر یا مدیای فیلتر های کیسه ای در داخل کشور تولید نمیگردد شرکت فیلتر گستر اذر اقدام به واردات این نوع مدیای فیلترنموده است.

ابعاد متداول این فیلترها به ترتیب 595*595و 295*595میلیمتر و عمق کیسه ها 300 و 600و 900 میلیمتر می باشد .