فیلتر صنعتی

فیلتر صنعتی

ایمیل : filtergostar@gmail.com

ایمیل : filtergostar@gmail.com

تماس با ما : 05136109844

مدل فیلتر در تأمین هوا

کیفیت هوا

در سال 1555، اسقف دانمارکی الاس مگنوس گفت که کشاورزان نباید علوفه خشک را در برابر باد خرمن کوبی کنند

“چرا که اعتقاد داشتند گرد و غبار بسیار ریز بوده و می­تواند باعث مشکلات تنفسی و گوارشی می شد.  تاثیرات ذرات بر سلامت انسان را دراوایل قرن شانزدهم به طور کامل مورد تائید قرار گرفت.

سطوح حال حاضر از ذرات موجود در هوا باعث آسیب شدید به سلامت انسان در اروپا است به طوریکه سازمان بهداشت جهانی (WHO) تخمین زده است که 100،000 مرگ زودرس در اروپا هر سال را می توان به قرار گرفتن در معرض ذرات معلق (PM) نسبت داد. علاوه بر این ، اعتقاد بر این است که بروز و شدت بیماری های تنفسی مانند آسم و برونشیت توسط قرار گرفتن در معرض گرد و خاک تا ظهر تشدید شده است. ما برای رسیدن به هدف کاهش تاثیر منفی قابل توجهی بر سلامت انسان، سطح  PMرا باید کاهش داد.

توزیع هزینه ها در مقوله های مختلف بستگی دارد که در آن کدام طبقه فیلتر قابل استفاده است و همچنین کدام نوع فن بهره وری و خدمات هم استفاده شده است. بخش حاکم هزینه انرژی (برای فیلتر با فیلتر طبقه F7 هزینه انرژی 80 ٪ از کل هزینه) است. با استفاده از یک فیلتر با افت فشار پایین تر (فیلتر کیسه) خواهد شد، هزینه برای استفاده از انرژی، کاهش دهد اما هزینه فیلتر افزایش خواهد یافت. برای نصب مقرون به صرفه تر سیستم تهویه بهینه سازی در خصوص تعداد کیسه در فیلتر مناسب می باشد.

مصرف انرژی

کنترل عملکرد انرژی ساختمان (EPBD) در ابتدای سال  2003 به حالت اجبار و الزامی شد ، و کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای گنجاندن بخشنامه ای در جهت کم کردن مصرف انرژی برای تصویب قانون ملی در سال 2006 موظف شد.EPBD ابزاری مهم در کمک به اعضای اتحادیه اروپا به تحقق تعهدات خود با توجه به پروتکل کیوتو تبدیل شد.بخش عمده ای از تقاضای انرژی اتحادیه اروپا سرچشمه از بخش ساختمان است. اتحادیه اروپا تخمین زده است  که قادر خواهد بود با هدف قرار دادن اقدامات فوق در بخش ساختمان در حدود 115 مصرف انرژی را کاهش دهد.  اما یکی از قسمتهای مهمی که توجه زیادی می طلبد اقدامات به منظور کاهش انرژی در تاسیسات تهویه مطبوع می­باشد. فن­ها در ساختمان های اداری یکی از بزرگترین مصرف کنندگان انرژی در ساختمانها می­باشند به طوریکه به طور مثال در سوئد حدود 15-20 ٪  انرژی مربوط به این اجزا است . یک راه بسیار مناسب و تاثیرگذار در صرفه جویی هزینه به منظور کاهش انرژی استفاده از فیلتر است که دارای طراحی صحیح و ابعاد در سیستم تهویه مطبوع می­باشد.

EPBD نیز بیان می کند که مصرف انرژی در یک ساختمان شدت با آب و هوای داخل ساختمان در ارتباط است. این بدان معنی است که ما باید در طراحی­ها هر دو مقوله مصرف انرژی در فیلتر و  همچنین حداقل طبقه فیلتر لازم را به منظور حفظ آب و هوای خوب در داخل ساختمان در نظر بگیریم. طراحی درست کلاس های فیلتر برای تامین هوا در نصب آن باعث ایجاد مقادیر آستانه غلظت PM در هوای داخل ساختمان می­شود. این طرح همچنین باعث صرفه­جویی در مصرف انرژی طبق ضوابط اعمل شده EPBD خواهد شد.