فیلتر صنعتی

فیلتر صنعتی

ایمیل : filtergostar@gmail.com

تماس با ما : 05136109844

محصولات کلین روم
کلین روم ،فیلتر صنعتی ، فیلتر هوا ، فیلتر بیمارستانی ،

پس باکس کلین روم

کلین روم ،فیلتر صنعتی ، فیلتر هوا ، فیلتر بیمارستانی ،

چراغ کلین روم

کلین روم ،فیلتر صنعتی ، فیلتر هوا ، فیلتر بیمارستانی ،

ساندویچ پانل کلین روم

کلین روم ،فیلتر صنعتی ، فیلتر هوا ، فیلتر بیمارستانی ،

کانال کلین روم

کلین روم ،فیلتر صنعتی ، فیلتر هوا ، فیلتر بیمارستانی ،

درب کلین روم

کلین روم ،فیلتر صنعتی ، فیلتر هوا ، فیلتر بیمارستانی ،

اپوکسی کلین روم

مقرون به صرفه بودن ، استقرار و نصب سریع و جا به جایی آن آسان می باشد.

اتاق تمیز یا کلین روم

عموما به محیطی کلین روم یا اتاق تمیز گفته می شود که بتوان عوامل محیطی مختلف مانند تعداد و سایز ذرات معلق ، ریزگرد ها ،رطوبت، فشار، گرما،سرما و … آن را کنترل کرد .

در فضای اتاق تمیز میزان آلاینده های زیست محیطی از حد معمول فضای یک محیط بسته بسیار پایین تر است .

آلاینده های زیست محیطی معمول که میتوان به آن ها اشاره کرد مانند : میکروب معلق در فضا ، گرد و غبار ، بخار مایعات که در ابتدای مطلب نیز از آن ها یاد شد .

امروزه با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی دستگاه های مختلف بسیار حساس و دقیق ساخته شده اند که ساخت آن ها در شرایط معمولی میسر نیست حتما باید از اتاق تمیز یا برای آن استفاده کرد.

تهویه مطبوع یکی از مواردی است که در اتاق تمیز حتما باید مورد توجه ویژه قرار گیرد .

کاربرد و ساخت اتاق تمیز

اتاق تمیز در صنایع حساسی مانند صنایع غذایی ، داروسازی ، بیمارستان ها ، الکترونیک و میکروالکترونیک استفاده می شود. البته که اتاق تمیز کاربرد های بسیار زیادی دارد و در اینجا فقط به مهم ترین و حساس ترین صنایع اشاره شد .

در محیط اتاق تمیز میزان آلاینده ها ( ذرات معلق، میکروب هوازی، بخارات شیمیایی، گرد و غبار و… ) در سطح کنترل شده و پایین ترین حالت ممکن نگه داشته شده اند.

میزان و مقدار آلاینده ها و ذرات معلق در کلین روم معمولا بر اساس سایز ذرات در واحد متر مکعب و یا فوت مکعب نمایش داده می ‌شوند.

حال با این توضیحات اگر همچنان برای شما این سوال وجود دارد که چرا باید از اتاق تمیز استفاده شود این موضوع را در نظر بگیرید که موی انسان دارای قطر 75 تا 100 میکرون است که 200 برابر یک ذره 0.5 میکرونی است.حال اگر بخواهیم ابزاری را که ابعادش کمتر از چند میلی متر است را بسازیم حضور آلودگی میکرونی نیز میتواند کاملا خطرناک و مشکل ساز باشد

عوامل آلوده کننده اتاق تمیز

به طور کلی آلودگی های کلین روم به دو دسته تقسیم می شوند :

الف) دسته اول ذرات زنده میکرو ارگانیزم ها هستند که معمولا از محیط های بهداشتی و اتاق تمیز دارویی باید حذف شوند و از روش های مختلفی برای تولید و ورود این ذرات به اتاق تمیز وجود دارد مانند تنفس انسان، عطسه ، سرفه ، باکتری های هاگدار، باسیلوس انواع قارچ های همراه انسان و… .

ب) دسته دوم الاینده ها ذرات بی جان مانند گرد . غبار، گاز سمی، بخار و .. هستند که به تولیدات ظریف صنعتی لطمه وارد می کنند.

نکته قابل توجه این است که هرچه تعداد افراد موجود در اتاق تمیز بیشتر شود احتمال آلودگی اتاق تمیز بیشتر می شود.

تجهیزات کلین روم

  • ساندویچ پانل سقفی اتاق تمیز
  • ساندویچ پانل دیواری
  • اگزاست فن
  • درب  هم باد(Flush System)
  • درب غیر هم باد( Semi Flush System)
  • پس باکس
  • پنجره

طراحی و ساخت اتاق تمیز فیلتر گستر

امروزه در صنعت غذا و دارو کلیه محیط ها باید استاندارهای لازم جهت اخذ مجوز جهت تولید محصولات خود را کسب کنند در همین راستا این شرکت آماده همکاری جهت طراحی و اجرای اتاق تمیز ( کلین روم ) جهت اخذ مجوز برای آن شرکت می باشد . استاندارهای لازم جهت اجرای محیط از کف سازی تا دیواره ، سقف ، کنج های اتاق ، درب ، پنجره ، هوابندی ، سیستم هوشمند ، تامین فشار هوای مناسب ( هواساز ) ، ایرلاک را با کمترین هزینه و با کیفیت ترین را در اختیار شرکت قرار می دهد.

کلین روم، اتاق تمیز،فیلتر صنعتی ، فیلتر هوا ، فیلتر بیمارستانی ،